Musik og Sang

Kursus

Dag

Start

Underviser

Sted

Musik

Man

01.08.22 kl. 10.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Man

01.08.22 kl. 11.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Man

01.08.22 kl. 12.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Tir

02.08.22 kl. 10.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Tir

02.08.22 kl. 11.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Tir

02.08.22 kl. 12.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Tir

02.08.22 kl. 13.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Tir

02.08.22 kl. 14.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Ons

03.08.22 kl. 10.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Stokholtbuen 13-23


Musik

Ons

03.08.22 kl. 11.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Stokholtbuen 13-23


Musik

Ons

03.08.22 kl. 12.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Stokholtbuen 13-23


Musik

Ons

03.08.22 kl. 13.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Stokholtbuen 13-23


Musik

Ons

03.08.22 kl. 14.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Stokholtbuen 13-23


Musik

Fre

05.08.22 kl. 10.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Fre

05.08.22 kl. 11.00

Henrik Ehland Rasmussen

Stokholtbuen 13-23


Musik

Man

05.09.22 kl. 10.00

Ole Bo Pedersen

Sundby Væksthus, Koloritten
Fussingsvej 17
2300 København S

Musik 1

Man

05.09.22 kl. 16.30

Berit Nyborg

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Musik 1

Man

05.09.22 kl. 16.30

Lone Hermansen

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Socialtræning gennem musik

Man

05.09.22 kl. 16.40

Henrik Ehland Rasmussen

Telefonfabrikken
Telefonvej 8
2860 Søborg

Musik 2

Man

05.09.22 kl. 17.00

Mads Jacob Bendsen

Sundby Væksthus, Spektrum 2
Løvstikkevej 68
2300 København S

Musik 2

Man

05.09.22 kl. 17.00

Simon Asger Nielsen

Sundby Væksthus, Spektrum
Fussingsvej 15
2300 København S

Oplevelse gennem musik

Man

05.09.22 kl. 17.10

Tilde Aarslev Gerdstrøm

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Oplevelse gennem musik

Man

05.09.22 kl. 17.10

Mette Soele Zachau Mathiesen

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik - Sanseoplevelser

Man

05.09.22 kl. 18.10

Berit Nyborg

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Musik - Sanseoplevelser

Man

05.09.22 kl. 18.10

Lone Hermansen

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Musik 2

Man

05.09.22 kl. 18.15

Mads Jacob Bendsen

Sundby Væksthus, Spektrum
Fussingsvej 15
2300 København S

Musik 2

Man

05.09.22 kl. 18.15

Simon Asger Nielsen

Sundby Væksthus, Spektrum
Fussingsvej 15
2300 København S

Socialtræning gennem musik

Man

05.09.22 kl. 18.20

Henrik Ehland Rasmussen

Telefonfabrikken
Telefonvej 8
2860 Søborg

Sang, Musik og Bevægelse

Man

05.09.22 kl. 18.25

Tilde Aarslev Gerdstrøm

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Sang, Musik og Bevægelse

Man

05.09.22 kl. 18.25

Mette Soele Zachau Mathiesen

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik, sang og rytmik

Man

05.09.22 kl. 18.40

Morten Wittrock

Øresundsskolen
Carl Nielsens Alle 33
2100 København Ø

Musik, sang og rytmik

Man

05.09.22 kl. 18.40

Natasjasofia Neermann

Øresundsskolen
Carl Nielsens Alle 33
2100 København Ø

Musik 1

Tir

06.09.22 kl. 16.00

Berit Nyborg

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Trommehold

Tir

06.09.22 kl. 17.00

Ole Bo Pedersen

Skolen på Nyelandsvej
Nyelandsvej 23
2000 Frederiksberg

Sang, rytmik og bevægelse

Tir

06.09.22 kl. 17.10

Morten Wittrock

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Sang, rytmik og bevægelse

Tir

06.09.22 kl. 17.10

Natasjasofia Neermann

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik 1

Tir

06.09.22 kl. 17.40

Berit Nyborg

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Sang og samspil

Tir

06.09.22 kl. 18.50

Morten Wittrock

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik 1

Ons

07.09.22 kl. 10.30

Berit Nyborg

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Musik 1

Ons

07.09.22 kl. 10.30

Lone Hermansen

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Musik 1

Ons

07.09.22 kl. 12.10

Berit Nyborg

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Musik 1

Ons

07.09.22 kl. 12.10

Lone Hermansen

Bank-Mikkelsens vej 2 B
Bank-Mikkelsens vej 2B
2820 Gentofte

Musik 1

Tor

08.09.22 kl. 16.30

Berit Nyborg

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Sang, rytmik og bevægelse

Tor

08.09.22 kl. 17.10

Natasjasofia Neermann

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Sang, rytmik og bevægelse

Tor

08.09.22 kl. 17.10

Morten Wittrock

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik 1

Tor

08.09.22 kl. 17.45

Berit Nyborg

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Sang og Samspil

Tor

08.09.22 kl. 18.50

Natasjasofia Neermann

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Sang og Samspil

Tor

08.09.22 kl. 18.50

Morten Wittrock

UiU - Uddannelsescenter
Horsebakken 19
2400 København NV

Musik

Fre

09.09.22 kl. 10.00

Tilde Aarslev Gerdstrøm

Daghjemmet Øresund
Carl Nielsens Alle 17
2100 København Ø

Musik 1

Søn

11.09.22 kl. 15.15

Berit Nyborg

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Musik 1

Søn

11.09.22 kl. 15.15

Lone Hermansen

Kellersvej 18
Kellersvej 18
2860 Søborg

Sound beam og bevægelse

Man

12.09.22 kl. 19.00

Pia Mortensen

Rabarbervej 6, 2


Musik / Samspil

Ons

14.09.22 kl. 16.30

Morten Wittrock

Skolen på La Cours vej
La Cours Vej 2
2000 Frederiksberg

Sang og bevægelse til dansk musik

Ons

14.09.22 kl. 16.30

Mette Soele Zachau Mathiesen

Sundby Væksthus, Løvstikken
Løvstikkevej 68
2300 København S

Sangkor

Ons

14.09.22 kl. 18.30

Henrik Ginderskov

Gammelmosevej 322
Gammelmosevej 322
2880 Bagsværd

Danske Sangere

Ons

14.09.22 kl. 18.35

Mette Soele Zachau Mathiesen

Sundby Væksthus, Løvstikken
Løvstikkevej 68
2300 København S